Ülkeden Haberler

SÜPHANDAĞ: CHP MİLLİYETÇİ SÖYLEMLERDEN NEMALANIYOR

Türkiye’de iktidarın geliştirdiği yanış politikalar nedeniyle demokrasi, hak,hukuk ve adaletin tümden yok edildiğini ifade eden araştırmacı yazar Kemal Suphandağ, bu gelişmelerin seyrinde Türkiye’nin Avrupa birliği hedefinden vazgeçildiğine yönelik bir izlenim oluştuğunu belirtti.

‘TEK ADAM REJİMİNİN DEMOKRASİDEN KOPMA GAYRETİ VAR’

Irkçı-gerici bir çizgide kuvvetlerin tek adamda birleştirilmesiyle, geri bir değerler sistemine doğru koşar adım gidildiğine dikkat çeken Suphandağ, “Türkiye’nin  çağdaş ve demokratik hedeflerden koparak, tek adam yönetiminde demokrasiden-evrensel değerlerden-çağdaş hukuktan uzak, despotik-otoriter hatta teokratik Rusya-İran-Katar vs gibi ülkelerle yeni bir konsept oluşturma gayreti var. Bu konuda çokta yol alındı.”

‘CHP IRKÇI SÖYLEMLERDEN NEMALANMAYA ÇALIŞIYOR’

Türkiye’nin iktidar partisi olan AKP’nin her fırsatta beka sorununu dile getirmesine değinen Süphandağ, “Gerçekten kaygı duyulacak sorun buyken, yükseltilen ırkçı ve gerici dalgayla maniple edilen, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündemi farklı, Onun temel meselesi ve muhalefetti Katar’a satılan Tank-palet fabrikası. Çünkü, ırkçı-gerici gidişata karşı koyacak bir vizyona sahip olmadığı gibi, bu gidişatta karşı koymayı göze alamıyor da. O da bu nedenle bu ırkçı-şoven gidişatta karşı tutum alacağına, onu karşısına almamaya, hatta ondan nemalanmaya çalışıyor. Kısacası, Bu vizyonsuz- demokrasiden-haktan-hukuktan-çağdaş ve demokratik değerlerden kopuşu siyasetinin temel önceliğine oturtamayan, bu muhalefet anlayışıyla işin çok kolay. Seni kimse engelleyemez. Reis gazan mübarek ola!”

 

Kemal Süphandağ kimdir?

Kemal Süphandağ, Azınlıklar ve Etnik Gruplar, Osmanlı Tarihi, Siyaset – Politika kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Büyük Osmanlı Enrikası Hamidiye Alayları, Ağrı Kürt Direnişi ve Heyderanlılar, ve Zilan Katliamı kitabının yazarıdır. Kemal Süphandağ kitapları; Peri Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Kemal Süphandağ tarafından yazılan son kitap “Büyük Osmanlı Enrikası Hamidiye Alayları , Ağrı Kürt Direnişi Ve Zilan Katliamı”, Peri Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

 

Kemal Suphandağ (Araştırmacı Yazar)

Bunları da beğenebilirsin