Ülkeden Haberler

Ölüm tehditleri alan şair ülkeyi terk etti

Yazdığı “Nehirler Zindanlara Dökülür”, “Ayna” ile “Rû” adlı şiir kitapları ile tanınan Şair Müslüm Aslan, sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlar ve eleştirileri nedeni ile “Cumhurbaşkanına hakaret etmek” ve “Örgüt propagandası yapma” iddiaları ile çeşitli soruşturmalara maruz kaldığını ifade etti.  Aslan, açılan davaların hemen ardından yaptığı karanlık failiyetleri ile bilinen ve kendilerini  “Türk İntikam Tugayları” olarak tanımlayan kimliği belirsiz kişiler tarafından uzun süredir ölüm tehditleri aldığına dikkat çekti.

 

SORUMLULAR ORTADA

Sürekli telefon üzerinden tehditler aldığını ifade eden Aslan, şahısların kendisini yakından tanıyan ifadeler kullandığını aktardı. Konu ile ilgili bir çok kez suç duyurusunda bulunduğunu fakat hiçbir sonuç alamadığını belirten Aslan, kendisine bir şey olduğu takdirde bundan devletin aynı zamanda  söz konusu “karanlık güçlerin” sorumlu olacağını belirtti.

Tüm girişimlerine rağmen kendisine yönelik tehditlerin artarak devam ettiğini açıklayan Aslan, yaşanan durumun hayati bir duruma geldiğini ve can güvenliği nedeniyle geçici bir süreliğine ülkeyi terk etmek zorunda kaldığını ifade etti.

 

Bunları da beğenebilirsin