Ülkeden Haberler

Sürpriz “Demirtaş” buluşması

Demirtaş'ın öykülerinden oluşan okuma tiyatrosunda sürpriz buluşma

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı öykülerden oluşan okuma tiyatrosu etkinliğine Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu ile birlikte izleyecek.

Sanatçı Jülide Kural tarafından 11 Ocak Cumartesi günü saat 19:00’da Kenter Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek okuma tiyatrosu etkinliğinde HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı öykülerden oluşan bir derleme izleyiciyle buluşacak.

Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’in haberine göre Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nu da oyuna davet etti. Üçlü, yarın oyunu birlikte izleyecek.

Daha Önce De Bir Araya Gelmişlerdi

16 Ağustos 2019’da Selvi Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine Başak Demirtaş’ın doğum günü nedeniyle ilk kez bir araya gelen 3’lü, aradan geçen 5 ay sonra tekrar bir arada olacak.

5 ay önceki buluşma hakkında yorumlarda bulunan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, şunları söylemişti:

“Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların, yaşanılan zorlukların, dayanışmanın büyütülerek aşılacağına inanıyorum. Bu vesileyle de Selvi Hanım’a ve Dilek Hanım’a dayanışma buluşması için çok teşekkür etmek istiyorum”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu buluşma ile ilgili, “Derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarf etmek gerektiğini düşünüyoruz… Selahattin Bey(Demirtaş)’i insan olarak çok seviyorum. Kendisiyle hiçbir zaman yüz yüze gelmedim ama hep yüreğimiz kendisiyle” açıklamasını yapmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu da “Bu buluşmaların, kimi zaman toplumu da rahatsız eden siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacağına inananlardanım.” ifadesini kullanmıştı.

Bunları da beğenebilirsin