Ülkeden Haberler

Bahçeli vekillikleri düşürülen isimlere ilişkin açıklamada bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli vekillikleri düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkında açıklama yaptı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Bahçeli, “İki HDP’li, bir CHP’linin milletvekilliklerinin düşürülmesi, adaletin ve demokrasi ahlakının mecburi bir gereğidir” dedi.

“4 HAZİRAN’DA GAZİ MECLİS AYAKLANDI”
MHP Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, vekilliklerin düşürlmesine ilişkin şunlar kaydedildi: “Kılıçdaroğlu’nun bedel ödemekten bahsetmesi, TBMM Genel Kurulu’nda CHP-HDP ittifakının sıra kapaklarına vura vura, nefes alamıyoruz propagandasıyla gözler önüne serilmesi büyük bir tehdittir. Hakkında fezleke düzenlenen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını 7 Mart 2016’da ilk defa söyleyen CHP Genel Başkanı’dır. “Bağımsız yargının önünde hesap verelim” diyen bizzat bu şahıstır. İki HDP’li, bir CHP’linin milletvekilliklerinin düşürülmesi adaletin ve demokrasi ahlakının mecburi bir gereğidir. Nitekim kanun önünde herkes eşittir. Hiç kimsenin suç işleme ayrıcalığı ya da özgürlüğü yoktur.

Milletvekili sıfatını taşımalarına rağmen suç işlemiş şahısların, diğer tutuklu ve hükümlü kişilerin tam tersine, milletvekilliğinin sağlamış olduğu haklardan istifade talepleri, anayasal bir kuralın dönem sonuna bırakılmasını istemeleri kınanması gerekli olan bir çelişki, hemde da haksızlıktır. Bu haksızlık giderilmiş, adalet yerini bulmuştur. TBMM, teröre yardım ve yataklık yapan suçluların sığınacağı yer olamayacaktır.Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanların sonu bellidir, bundan da hiç kimse muaf tutulamayacaktır.4 Haziran 2020 tarihinde Gazi Meclis ayıklanmıştır.”

“TÜRKİYE SOKAĞA TESLİM EDİLMEYECEK”
Kılıçdaroğlu’nun “Bizi sokağa çekmek istiyorlar” açıklamasına da yanıt veren Bahçeli, “Sokağa göz kırpan, sokakta gelecek arayan, yeni bir Gezi çıkmazına umut bağlayan, milletimizin huzur ve güvenliğine kast eden her kim olursa olsun karşılarında Türk devletinin kudretini bulacaklardır.

Cumhur İttifakı’nın dış destek ve tesirli olası sokak hareketlerini kaynağında söndürmeye gücü yetecektir.

Bekçilerimizi terörle ilişkilendiren, polislerimizi ve askerlerimizi hayasızca isnat eden gafiller sabrımızı test etmemelidir.

KOVİD-19 salgınının yaralarını sarmaya azim ve inanmışlıkla gayret eden Türkiye’yi; sokakların karanlığına, asayişsizliğin kundağına, kutuplaşmanın kuytusuna hiçbir mihrak itemeyecektir.

Türkiye sokakta bulunmamış, sokağa da teslim edilmeyecektir. İstikbal amaçlarımızı perdelemeye, istiklal sevdamızı nefessiz bırakmaya hiç kimsenin provokasyon ve rezil projesi kafi gelemeyecektir” dedi.

AYASOFYA AÇIKLAMASI
Bahçeli, Ayasofya’nın cami olması ile alakalı yapılacak çalışmalara da destek vererek, “Ayasofya Cami’nde manevi aşk ve adanmışlıkla okunan Fetih Suresi’nden rahatsızlık duyan, egemen devlet vasfımızı hiçe sayıp hayasızca tepki gösteren Yunan Hükümeti’ne hatırlatırım ki, Ayasofya fethin kutlu bir sembolü, kutsal bir emanetidir.

Kıbrıs Limasol’daki Köprülü Camisi’nin avlusuna molotofkokteyli atanların ve Larnaka’daki Tuzla Camisi’nin duvarına Bizans bayrağı asanların kimlerden beslendiği aşikârdır.

Camilerimize yönelik bu çirkin saldırıları şiddetle lanetliyor, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin suçluları derhal bulup cezalandırmasını ümit ediyorum.

Bizans’ı ihya peşinde koşan ahmaklar boşa kürek çekmektedir. Zulmün perdesi 567 sene önce kapanmıştır. Ayasofya Müslüman Türk milletinin fetih camisidir. Bu hakikat değişmeyecektir. Herkes hesabını buna göre yapmalıdır. Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir” açıklamasında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin