Ülkeden Haberler

Otobüs şoförü kadın yolcuya saldırdı !

İstanbul’da Özel Halk Otobüsü şoförü, katlanan bisikletiyle otobüse binen kadın yolcuya tehditler savurarak, saldırdı. Kadını darp etmeye çalışan şoför, yolcular tarafından engellendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sürücünün lisansının askıya alındığını açıkladı.
İstanbul Kadıköy’de bir kadın yolcuya saldıran Özel Halk Otobüsü şoförünün lisansı askıya alındı. Olay, büyük tepkiye neden oldu.

Dün akşam saatlerinde katlanan bisikletiyle otobüse binen kadın yolcu, şoför tarafından araçtan indirilmek istendi. Aracın şoförü önce kadın yolcuya hakaret ederek, tehditler savurdu. Yolcunun o anları telefonla kameraya alması üzerine yerinden kalkan şoför, “Maymunluk yapıyorsun burada. Senin uşağın mı var” diye bağırmaya devam etti. Kadın yolcu ise “Hayır, akbilimi bastım, sadece evime gitmeye çalışıyorum” yanıtını verdi.

Yolcuların sakinleştirme çabasına rağmen bağırmaya devam eden şoför, “Cehenneme kadar git. Binerkeni var ama bir de inerkeni var bunun” tehdidinde bulunarak, arka taraflardaki kadın yolcuya saldırdı ve bisikletini araçtan atmaya çalıştı.

Şoför bu sırada “Nereye inersen in. Alkollü yolcu taşımıyorum. Pis sarhoşlar, ağzın alkol kokuyor. Pis sarhoşlar” diye bağırmaya devam ederken, diğer yolcular tarafından aracın ön tarafına götürüldü.

Şoföre tepki gösteren kadın yolcu ise “Niye tehdit ediyorsunuz. Hakkınızda şikayetçi olacağım. Ben sarhoş değilim, ben mi kullanıyorum aracı. Maskem var, sen benim ağzımın kokusunu nereden alıyorsun” diyerek, şikayetçi oldu.

İBB: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, “Özel Halk Otobüsü sürücüsü ile bir kadın yolcumuz arasındaki üzücü ve asla kabul edilemez olayla ilgili tahkikat başlatılmış olup, sürücünün lisansı askıya alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız” dedi.

Bunları da beğenebilirsin